14.-20. ledna: která DVD koupit a na co se dívat v televizi

Za využití dvou skvělých googlích kalendářů – Levná DVD a TV Digest – tu máme komentovaný výběr toho nejlepšího z nadcházejícího týdne.

DVDNejprve se podíváme na DVD. V úterý vychází v Šípu česká klasika Jára Cirman, ležící spící. Je to skoro základní filmové dílo každého cimrmanologa, takže kdo ho ještě nemá, tak šup v úterý do trafiky! Ve středu udělá Sport radost všem milovníkům dobrých hororů se snímkem Silent Hill. Ten je natočený podle počítačové hry a z této škatulky se jedná rozhodně o prvoligový filmeček, kterému i takový Resident Evil sahá maximálně po pás. Milovníci klasičtějších dílek si počkají do pátku, kdy najdou u Aha přibalenou Vůni ženy s excelujícím Al Pacinem pod taktovkou Martina Bresta.

TVPokud narozdíl ode mne nejste sběratelem filmů na DVD, pak vám asi udělá větší radost televizní výběr. Pondělí přeskočíme jako nezajímavé a pro ty, kteří nemusí v úterý dopoledne do práce, tu máme film ze zlatého fondu československé kinematografie –Český román: Nikola Šuhaj loupežník. Podle románu Ivana Olbrachta a scénáře Ludvíka Kundery ho v sedmdesátých letech natočil režisér Sokolovský se skvělým Petrem Čepkem v hlavní roli. V půl jedenácté večer pak začíná na Nově film, který je také o lidech, na které zákon nepohlíží zrovna vlídně, ovšem ze zcela jiných krajů. V Red Rock West se můžete těšit na dolary, zapadlá městečka, Nicolase Cage a Denise Hoppera.

Středa přinese dvě výborná dramata, romantický Pán přílivu nám v dopoledních hodinách vyplaví Barbaru Streisand za její vlastní řežie. Večer nás pak čeka Zvětšenina režiséra Michelangela Antonioniho, která sebou nese pop-artovou nálodu, mysterioznost a hru s asociacemi, díky které se jí dostalo až zbožnování od klubových filmofilů.

Na čtvrtek se raději pořádně vyspěte, protože nám bude sice naservírována opravdová pecka, ovšem se začátkem až půl hodiny před půlnocí (no řekněte, proč nám tohle ty televize dělají?!). Na ČT2 se pak můžete až někdy do tří do rána kochat uměleckým dílem Sergia Leoneho, jakým Tenkrát v Americe (Once upon a time in America), rozhodně je.

V pátek večer je tu něco pro fanoušky kosmonautiky. Apollo 13 s Tomem Hanksem v hlavní roli nám přiblíží jednu kapitolu z dobývání vesmíru. Film byl nominován na Oskara v 9 kategorích a ve dvou uspěl. „Houston, we have a problem…“

Sobota přinese dilema pro milovníky komiksů a jejich filmových zpracování. Budou si muset vybrat, zda se dívat na Batmanův návrat nebo zda dát raději přednost Masce, kterou sí nasadí Jim Carrey. Já tedy raději netopýřího muže. Na pozdní odpoledne je pak připraven Rain Man a uchvatný autistický výkon Dustina Hoffmana.

Již tradičně se můžeme v neděli těšit na další bondovku, tentokrát je to Žiješ jen dvakrát, kde agenta 007 stělesňuje Sean Connery, který musí odhalit tajemství obří sopky v Japonsku a zabránit tak třetí světové válce. Pokud dáváte přednost zvířátkům a ekologii před tajnými s právem zabíjet a studenou válkou, pak se ovšem raději dívejte na Gorily v mlze.

Podrobný rozpis začátků zmíněných filmů i to, na které televizní stanici je uvidíte, naleznete v našem TV Digestu.

6 thoughts on “14.-20. ledna: která DVD koupit a na co se dívat v televizi

Comments are closed.