21.-27. ledna: která DVD koupit a na co se dívat v televizi

Za využití dvou skvělých googlích kalendářů – Levná DVD a TV Digest – tu máme komentovaný výběr toho nejlepšího z nadcházející­ho týdne. Tipem z DVD je thajský akčňák Ong-Bak (středa), z filmové nabídky je tipem Klub rváčů (čtvrtek).

DVDJako obvykle se nejdříve podíváme na NejVidea na DVD přílohách. V úterý máme na výběr hned ze dvou kvalitních filmů. Z domácí produkce je to Výchova dívek v Čechách natočená podle románu Michala Viewegha s Aňou Geislerovou a Ondřejem Pavelkou v hlavních rolích. A potom klasika hororová kriminální klasika Ridleyho Scotta Hannibal s Antony Hopkinsem a Jullian Moore. 

Středa přinese v příloze Sportu thajský film Ong-Bak. Filmy této provenience u nás nejsou moc známé a pokud si chcete něco thajského dát na ukázku, pak je na to tenhle akčňák více než vhodný. Zklamán nebude podle mne ani jedinec, který normálně východoasijským mlátičkám příliš neholduje.

TVA nyní následují televizní výběr. V pondělí odpoledne se na ČT2 dočkáma Jean-Paul Belmonda a Lina Ventury v akčním dobrodružném (a černobílém) filmu 100 000 dolarů na slunci. Jedná se o černobílý snímek z roku 1964, kde Belmondo v roli zloděje a vraha prchá s kořistí v hodnotě sto tisíc dolarů před Venturou přes marockou poušť. Takže si ke sledování rozhodně připravte i nějaký ten vychlazený nápoj!

Úterý začneme brzy. Už v 0:20 totiž začíná na ČT2 Annie Hallová, romantická to komedie od Woody Allena. Večer se pak milovníci detektivních thrilerů mohou podívat na Drsnýho Shafta, ve kterém se mohou těšit hlavně na vynikajícího Samuela L. Jacksona (nicméně pokud raději Jeana Reno, pak na Nově dávají – už zase, sic! – Purpurové řeky).

Ve středu v prime timu na Nově nás čeká ženitba Luise de Funése v komedii Četník se žení. Pokud máte ale náladu na něco vážnějšího, nutícího k zamyšlení, pak doporučuji na přelomu středy a čtvrtka drama Kluci nepláčou.

Čtvrtek přináší náš jednoznačný tip týdne – Klub rváčů.  Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě. Lidí s podobnými problémy moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Má slušnou práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nejtěžší formou nespavosti. Na služební cestě se Jack seznámí s Tylerem Durdenem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. Oboum se tato „výměna názorů“ zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty. Těšit se můžete na ČT2 40 minut před půlnocí.

Páteční večer patří Nově a smutné filmové komedii o gymplu na horách, nepovedeném mejdanu a pokrytectví. Hádáte správně, jedná se o film Sněženky a machři.

Na sobotní brzké odpoledne tu máme dva snímky na téma parodie. Vě Žhavých výstřelech je svět a operace Spící lasička v ohrožení, hrdina (Charlie Sheen)se totiž nemůže zbavit komplexů z dávného selhání. Pro ty, kteří preferují sci-fi obecně a Akta X zvlášť je tu Evoluce s Davidem Duchovnym popisující dopad obrovského meteoritu se zárodky mimozemského života do arizonského pouště. Večer pak patří Nově s mírně nad průměrem žánru se držící sci-fi podívanou Jádro a následně pak Primě s výbornou krimi komedií Podfu(c)k.

V neděli se můžeme klasicky těšit na další dobrodružství agenta 007. James Bond se tentokrát V tajné službě Jejího veličenstva vydá do Alp zhatit ďábelský plán Ernsta Blofelda na rozšíření smrtelného viru. V hlavní roli se představí George Lazneby. Pokud máte ale raději skutečné příběhy a kosmonautiku, pak doporučuji film Říjnové nebe o mladém studentovi z hornického městečka, který se rozhodne splnit svůj sen a změnit svůj skoro předem danný život.

Podrobný rozpis začátků zmíněných filmů i to, na které televizní stanici je uvidíte, naleznete v našem TV Digestu.

Comments are closed.