28.1.-3.2.: která DVD koupit a na co se dívat v televizi

Za využití (nejen) dvou skvělých googlích kalendářů – Levná DVD a TV Digest – tu máme komentovaný výběr toho nejlepšího z nadcházející­ho týdne. Tipem z DVD je upírská hororová komedio Od soumraku do úsvitu (čtvrtek), z filmové nabídky je tipem Mandolína kapitána Corellioho (pátek).

DVDJako obvykle se nejdříve podíváme na NejVidea na DVD přílohách. V úterý nás Blesk potěší muzikálem Jana Hřebejka s Martinem Dejdarem v hlavní roli. Hádáte správně, jsou to Šakalí léta.

Ve středu díky Aha budeme moci levně získat další českou klasiku, tentokrát ještě starší, protože i na DVD se již dostal Řev septimy. Film Martina Friče Škola, základ života z roku 1938 stále patří k nejlepším českým komediím vůbec. Pokud raději něco akčnějšího, pak se podívejte po DVD příloze Sportu, kterou je tentokrát historický dobrodružný čínsko-hongkongský akčňák Hrdina.

Čtvrtek, poslední lednový den, bude svátkem filmofilů, kteří jsou ochtni koupit si i nějaké do dražší levné DVD. V edici FilmX totiž vychází hned čtyři zajímavé tituly, kus za 99,- Kč. Najdeme tu Rodriguézův akčně komediální upírský horor Od soumraku do úsvitu, Faktótum, natočené podle literárních předloh Charlese Bukowského, Příběh Alwina Straighta, na kterém bych osobně jen těžko poznal režisérskou ruku Davida Lynche, a francouzký film plný násilí nevhodný pro citlivější povahy, Zvrácený.

Fanoušci Meryl Streepové by si měli zaškrtnout v kalendáři pátek, protože v tento den se na novinových stáncích obejví jako DVD příloha Aha film Divoká řeka, kde tato herečka ztvárnila hlavní roli.

Týdenní výběr zakončíme gangsterkou z marseillského podsvětí Borsalino a spol. s Alainem Delonem v hlavní roli.

TVA nyní následují televizní výběr. Na dnešní pondělní noc si pro nás na ČT1 připravili kriminálně psychologický thriller Volný pád s výborným Michaelem Douglasem, který nám názorně ukáže kam až může člověka dovést pracovní stres.

Úterý přeskočíme jako nezajímavé a zastavíme se až ve středu večer na Čt2 u koprodukční komedie (Indie – USA – Francie – Itálie) Bouřlivá svatba. Klasický Bolywood to naštěstí/bohužel není, jde spíše o poměrně vtipné autentické zachycení shonu, který provází tu pravou indickou svatbu a hlavně přípravy před ní.

Čtvrtek opět přeskočíme (pokud sledujete seriály jako Růžová zahrada, Hrdinové, Útěk z vězení či Kriminálka Las Vegas, pak ovšem nepřeskakujte!) a podíváme se blíže na pátek. Oč byl čtvrtek chudší o to je totíž pátek na zajímavé filmy bohatší. Na Nově si to v prime timu rozdají galové s římany ve filmu Asterix a Obelix. Komix je sice výrazně lepší, ale i tak se jedná o poměrně povedený francouzský rodinný film. Skoro přesně o půlnoci pak na Nově začne Prokletí Salemu, což je horor sice výborný, ale rozdělení do dvou dílů mu příliš neprozpívá, takže doporučuji raději si ho zapůjčit někde na DVD a shlédnout v celku. Pokud dáte v pátek přednost Primě, pak se vám dostane odměny v podobě Mandolíny kapitána Corelliho, což je romantické válečné drama zasazené do období II. světové války o lásce italského důstojníka a řecké venkovské dívky s Penélope Cruz, Nicolasem Cagem, Johnem Hurtem a Christianem Balem.

V sobotu nás čekají komiksoví superhrdinové (Batman a Robin) i superpadouši (Mr.Freeze v témže filmu). Zasmějeme se u komedií Policejní akademie a Krokodýl Dundee v LA. Prolétneme se zasněně Na křídlech vášky a projedeme se Omámení a zmatení nezávazným světem americké mládeže 70. let.

Po půlnoci, takže už vlastně v neděli, můžeme držet palce zmatenému Jackiemu Chanovi, Mstiteli beze jména. Nesmí samozřejmě chybět víkendová bondovka na Nově, tentokrát s motem Žít a nechat zemřít. A když už jsme u těch angličanů, pak nesmíme zapomenout na jednoho kartografa, který byl tak zamilovaný, že vylezl na kopec, ale slezl z hory.

Podrobný rozpis začátků zmíněných filmů i to, na které televizní stanici je uvidíte, naleznete v našem TV Digestu.

Comments are closed.