Internetový obchod pro Facebook jednoduše

Podnikání na internetu pro většinu živnostníků a firem představuje v první řadě najít někoho, v jehož popisu práce je tvorba webových stránek. Nechá si od něj navrhnout webdesign, vytvořit web a je to. To je ovšem jen první krko, internet nabízí spoustu dalších zajímavých možností, jak podnikání pomoci, jak ho rozvinout, najít nové zákazníky a udržet si ty stávající.

Častou volbou pak bývá internetový obchod neboli e-shop.  Klasický internetový obchod je samostatná webová aplikace, která v dnešní době už ovšem většinou nabízí mnoho funkcí jako je například vystavování faktur, propojení s účetnictvím nebo rozesílání reklamních e-mailů registrovaným zakazníkům.

Pojďme ale ještě dál. Velkou možností současného internetu z hlediska marketingu, prodeje a podnikání jsou sociální sítě, jmenovitě Facebook. Někomu se možná může zdád, že je to jen o chatování a sdílení fotek nebo hraní her, ale pravý opak je pravdou. Stačí jen najít tu správnou cestu a „chytnout příležitost za pačesy“. Takovýmto chycením může být například internetový obchod na Facebooku.

Jedná se o aplikaci vytvořenou přímo pro možnosti a funkce, které Facebook nabízí. Instalace je jednoduchá a pokud nemáte nějaké zvláštní požadavky, zvládnete to opravdu za 5 minut. Svoje zboží tak můžete nabídnout milionům českých uživatelů, kteří na Facebook pravidelně chodí a tráví tam leckdy nemalou část dne. Internetový obchod na Facbooku využívá samozřejmě jeho sociální funkce takže máte možnost získat rychlou zpětnou vazbu, nákupy jsou vidět na zdi uživatelů a podobně. To je obrovské plus pro marketing, protože tak získáváte reklamu defakto zdarma.

Sečteno a podtrženo – eshop se na Facebooku rozhodně vyplatí, rozhodně to vyzkoušejte.