Jak vyrobit svítící Mountain Dew

Pokud ho někdo nezná – Mountin Dew je pití, prodávané v pet lahvích. Tenhle návod ukazuje, jak si z něj udělat bezva lampičku 🙂 Stačí přidat trochu jedlé sody a něco peroxidu a je to! A samozřejmě po téhle úpravě v žádném případě nepít!!!

How to make glow in dark mountain Dew

902 thoughts on “Jak vyrobit svítící Mountain Dew

 1. Hezké. Opravdu velice hezké. Asi si půjdu hned koupit láhev tohohle pití. Zkoušel už to někdo? Zajímalo by mě jak dlouho to vydrží takhle svítit

 2. No to je krutej mazec…hned jak se dostanu do obchodu tak valím do oddělení nápoje =D Hele jen pro upřesnění..
  Pochopil jsem že…
  V láhvi má zůstat 1/4 objemu
  Přidat čtvrtku lžičky (kávové nebo polívkové?) Ona vypadala celkem veliká, tak asi polívková
  a přidat peroxid…ale kterej? Ten slabej na rány? nebo silnější co se používá na vlasy?

 3. Použil jsem zažívací sodu a peroxid volně prodejný v lékárně a NIC! Nic se nestalo ani to nijak viditelně nereagovalo,takže je to FAKE!
  Konec hlášení

 4. je to píčovina, je to trik s UV zářivkou, která se rozsvítí, když zhasnou normální světlo

 5. používáte špatný věci,nemůže to bejt jedlá soda ani obyčejný peroxid,ale hydroperoxid a ten myslim volně prodejnej neni…a svítí to i když to vylejete ve tmě na zem….

 6. Obyčejný peroxid bohužel použít nemůžete, jelikož má asi tak 0,3%? 🙂 musíte skočit do drogérky a nebo do Zlatnický, a tam si koupit 30% Peroxid. Potom je to o něčem jiném… zkuste to. V lahvi by mělo zbýt něco kolem 1/4 (jak kolega psal výše), pak přidat cca plnou lžičku sody (na videu je sice lžíce, ale objem by cca odpovídal) a nezapomenout na 3 víčka 30% peroxidu. Pak vám vznikne krásná reakce. Na UV světlo pozor 🙂 takhle se bohužel nechová, UV světlo by nevytáhlo „pouze“ barvu lahve, ale i okolí, a hlavně by to bylo velmi dobře (modrofialově) poznat. Na UV prosím, zapomeňte. Zkuste použít 30% Peroxid a uvidíte sami ;o) s tím obyčejným z lékárny toho opravdu moc neuvidíte.

 7. Jeste sem nesehnal Mountain dew, ale muzu zodpovedne rict ze ze spritem to nefakci :). Jo a jeste jedna vec, k tomu sviceni je potreba E 102 a pokud jsem spravne cetl a studoval tak z napoju je jenom v MD.

Comments are closed.