Nebojte se usmát – zubní implantáty vám pomohou

Pěkné zuby jsou důležité nejen pro herce a modelky, ale pro každého z nás. Ať už jsme na jednání s obchodním partnerem nebo na schůzce vysoce soukromého charakteru – úsměv vždy dokáže prolomit ledy a byla by tedy škoda, kdybyste se báli usmát jen kvůli tomu, že se za své zuby stydíte. Je tu totiž řešení, které jednoduše a spolehlivě pomůže – zubní implantáty.

Co jsou zubní implantáty?

Zubní implantáty představují náhradu ztracených zubů, která je zasazována přímo do zubní čelisti. Jedná se o moderní metodu, která působí velmi přirozeně. Právě umístění přímo do zubní čelisti je zásadní výhodou ve srovnání se zubní protézou. Pro nasazení zubních implantátů se totiž nemusí brousit a upravovat okolní zuby.

Pomocí zubních implantátů lze nahradit nejen jednotlivé zuby, ale také celé skupiny zubů, a jejich přijmutí organismem dosahuje statisticky více než 99 %. Zubní implantáty jsou vhodné téměř pro každého kromě pacientů s některým chronickým či systémovým onemocněním – odborník vám ale vždy poradí zda je u vás možné zubní implantát použít nebo ne a případně nabídne alternativní řešení.

Zubní implantáty jsou velmi odolné a vydrží obvykle desítky let. Péče o ně je obdobná jako u přírodních zubů.

V čem zubní implantáty pomáhají?

Estetická funkce zubních implantátů se neprojevuje jen při úsměvu, ale ovlivňuje také celkový výraz našeho obličeje. Pěkné zuby, které díky zubním implantátům získáme působí v tomto směru pozitivně také na naše sebevědomí. A to je důležité nejen v našem každodenním osobním životě, ale také pro úspěšnou profesionální karieru. Vedle toho samozřejmě plní zubní implantáty základní funkce jako kousání a žvýkání či zabránění úbytků kostní hmoty z mezer po chybějících zubech.

Kam za zubními implantáty?

Zubní implantáty provádějí zpravidla pouze specializovaná pracoviště, jak je například zubní klinika Dent Medico. Pokud si nejste jisti kam se obrátit, váš zubař vám určitě poradí.