Nejlevnější notebooky na trhu

Notebooky podle nejnovějších statistik rychle nahrazují desktopové počítače nejen v kancelářích, ale i v domácnostech. Není ani divu. Notebook zabítá mnohem méně místa než stolní počítač a přitom výkonově se jim již začal vyrovnávat. Například na kancelářské aplikace a na brouzdání po internetu je standardní notebook více než dostačující. A najdou se i speciální herní modely notebooků, které uspokojí i náročné hráče počítačových 3D stříleček.

Co mohlo být pro někoho odrazující je cena. I to se ale již změnilo. Notebooky se dají sehnat za zlomek toho, co stály například ještě před půl rokem. Pokud navíc využijte například probíhající zimní výprodeje, pak notebooky můžete sehnat opravdu za tu nejnižší cenu.  Tipem může být například nabídka notebooků z obchodu gigacomputer.cz. V ní totiž najdete špičkové notebooky mnohdy jen za poloviční cenu. Samozřejmě i přes nízkou cenu jsou to notebooky vysoce kvalitní a skvěle vybavené.

Jedním konkrétním příkladem z mnoha je HP EliteBook 6930p za necelých 6,5 tisíce korun. Tento notebook můžeme označit za elitu mezi přenosnými počítači pro manažery a obchodníky, prostě pro všechny, kteří opravdu potřebují počítač nosit všude sebou. Váží totiž pouhých 2,1 kg.

Samozřejmostí je možnost bezdrátové připojení. Neposlední výhodou je důraz, který výrobce kladl na ochranu notebooku proti poškození – speciální displej, magnesiová skořepina, slitinové šasi či speciální fólie na klávesnici. To vše dokazuje, že levný notebook nemusí být nekvalitní a nevýkonný.

Pokud tedy uvažujete o nákupu nového počítače, je notebook rozhodně zajímavou volbou, protože za nízkou cenu získáte skvělý výkon.