Pohády online – aneb web není jen pro velké

Mnoho rodičů a učitelů si stěžuje na odklon dětí od knih. Místo nich se raději dívají na televize a ještě raději brouzdají po internetu. Ale i zde mohou již od útlého věku najít obsah vhodný pro jejich věk. Výborným webem z této kategorie jsou Dětské pohádky online.

Na stránkách Dětských pohádek online najdou malí internauti nepřeberné množství pohádkových příběhů, které si mohou (na rozdíl od televize) hned a bez čekání pustit. Nebude je také otravovat žádná vlezlá reklama, která se nám bohužel dostala již před dávnou dobou například i k Večerníčku.

pohadky-online.jpg

Pohádky jsou přehledně roztříděny podle jednotlivých témat, najdeme tu opravdové klasiky jako je Bob a bobek – králíci z klobouku, Jen počkej zajíci, Pat a Mat, Spejbl a Hurvínek nebo Krkonošské pohádky a na své si tedy u pohádky přijdou nejen kluci a holky, ale zcela určitě i jejich rodiče.

Najdeme tu ale samozřejmě i další, pro někoho třeba méně známé kreslené a animované pohádkové příběhy. Za všechny jmenujme například Prasátko Pepina, Červený traktůrek či Horseland.

Každá série pohádek má na webu svoji vlastní stránku, kde jsou jsou přehledně seřazeny všechny dostupné díly. Například u Krtečka jich najdeme více než třicet od nezapomenutelného dílu Jak krteček ke kalhotkám přišel až po moderní díl Krtek a robot.

Pohádky online jsou pečlivě tříděné a nenajdete tu tedy žádný dětem závadný obsah, kterého se na obecných serverech sdílejících video jednoduše nevyvarujete. Pohádky jsou pravidelně kontrolovány z hlediska funkčnosti, takže vcelku nehrozí, že by zrovna vybraná pohádka nebyla dostupná, takže se vyvarujete i zbytečného zklamaní malých capartů. Ovládání webu je jednoduché a zvládne jej tedy relativně snadno i malé děcko. Veškeré pohádky jsou připraveny ke shlédnutí zcela zdarma, stačí prostě najít jen tu, na kterou máte zrovna náladu a pustit si ji.

Comments are closed.