Škoda Octavia – sebevědomá a elegantní

Automobily Škoda Octavia mají na českém trhu svou nezastupitelnou pozici, které může jiná značka konkurovat jen těžko. Je to dáno nejen určitou loajalitou ke značce, která je vyráběna u nás v Mladé Boleslavi, ale hlavně výborným poměrem cena/výkon, který Škoda Octavia nabízí.

Prvním, co na Škodě Octavia zaujme je design. Bez nadsázky se dá říci, že je nadčasový, což potvrzují jak starší modelové řady, tak ty nejnovější. Navíc to platí jak pro exterier Škody Octavia, tak i pro interiér. Ladné křivky, elegantní linie, sebevědomý vzhled – to vše Škoda Octavia nabízí. Přední i zadní světlomety harmonicky dotvářejí celkovou linii designu vozu, což je zvláště patrné u poslední modelové řady.

Škoda Octavia ale není jen o designu, vzhledu či snad dokonce líbivosti. Základem jsou samozřejmě výborné jízdní vlastnosti a pohodlí pro řidiče i ostatní cestující. Škoda Octavia disponuje moderními technologickými doplňky už ve své základní výbavě a za příplatek si každý může „tu svou“ limuzínu dovybavit podlé své chuti a vkusu. Od moderního rádia a autonavigace přes klimatizaci, využití LED podsvícení až po použité materiály a jejich barevné provedení.

O vyspělosti technologií, kterými Škoda Octavia disponuje, vypovídá nabídka motorů, kterými může být vybavena. Je jich celkem osm, z toho pět benzinových (od 1,4 MPI/59 kW až po špičkový motor 2,0 TSI s výkonem 147 kW pro model RS) a tři dieslové agregáty (dva se systémem vstřikování paliva common rail a jeden typu čerpadlo-tryska). Třešničkou na dortu pro fajnšmekry je pak nová 7stupňová automatická převodovka DSG, speciálně konstruovaná pro motory 1,2 TSI/77 kW, 1,4 TSI/90 kW a 1,8 TSI/118 kW.

Podle výbavy můžeme Škodu Octavii rozdělit do šesti kategorií:

  • Škoda Octavia Classic
  • Škoda Octavia Ambiente
  • Škoda Octavia Elegance
  • Škoda Octavia Laurin&Klement
  • Škoda Octavia RS
  • Škoda Octavia Greenline

Tyto modelové řady se samozřejmě liší nejen výbavou, ale tudíž i cenou. A protože jsem rozdílní, každému z nás může vyhovovat něco jiného. Někdo raději úsporné rodinné modely, jiný sáhne po sportovní RS a třetí dá přednost luxusu představovaném modelem Laurin&Klement. Právě proto se vyplatí poradit se před koupí s odborníkem, vyzkoušet si vůz a až poté se rozhodnout pro konkrétní model a výbavu Škody Octavia.

>> Vyberte si Škodu Octavii právě pro vás

A na konec ještě pár reklam aneb jak se Škoda Octavia prezentuje ve světě.

Comments are closed.